Środa, 2024-05-08, 16:30

Główna » 2017 » Czerwiec » 8 » "Zaczytani" czytają dzieciom
"Zaczytani" czytają dzieciom

Od 3 do 10 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Uczestnicy projektu "Zaczytani" wyprzedzili trochę te działania, bo już w poniedziałek 29 maja odwiedzili przedszkolaków z placówki za rzeczką. Uczennice z kl. 2b zapoznały dzieci z przygodą małego Misia. Literackim spotkaniem byli usatysfakcjonowani wszyscy jego uczestnicy: i mali, i duzi.

"Zaczytani" to projekt czytelniczy prowadzony w naszej szkole od kilku miesięcy przez p. Agnieszkę Wodzień. Jednym z jego elementów było zaprezentowanie książki małym czytelnikom, którzy jeszcze sami nie potrafią czytać, przez ich starszych kolegów, a raczej koleżanki.

Uczennice kl. 2b: Weronika Greczycho, Natalia Marek, Kinga Mroczek i Daria Szewc spotkały się z grupą najstarszych przedszkolaków z ochronki Sióstr Służebniczek NMP. Dziewczęta postanowiły uteatralizować swój występ. Weronika przebrała się za sympatycznego misia. Czytana przez nią historia opowiadała o małym Misiu, który wybrał się na wędrówkę po tęczy. Wyszedł z domu bez wiedzy rodziców i wpadł w tarapaty, bo czasami takiemu maluchowi może być trudno wrócić do domu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i po wysłuchaniu emocjonującej przygody Misia dzieci odpowiadały bardzo chętnie na pytania. Prawidłowa odpowiedź była nagradzana cukierkiem lub puszczaniem mydlanych baniek - o tęczowych barwach. Potem "Świetliki" narysowały piękne obrazki ilustrujące lekturę.

Godzinne spotkanie z przedszkolakami i wspólne czytanie było przyjemnie spędzonym czasem na zabawie z książką.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ma propagować tę formę spędzania czasu z dziećmi, która oprócz zabawy wpływa pozytywnie na rozwój umysłowy i emocjonalny dziecka.

Wyświetleń: 667 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Czerwiec 2017  »