Piątek, 2024-04-26, 14:23

Główna » 2022 » Luty » 28 » Walentynkowy quiz "Miłość szczęśliwa?"
Walentynkowy quiz "Miłość szczęśliwa?"

Według Janusza L. Wiśniewskiego "wspólne czytanie książek na głos mocniej wiąże ludzi niż wspólne  spłacanie kredytu". Jest to też dobry pomysł na randkę. A ponieważ w tym roku Walentynki wypadły w trakcie ferii zimowych, wcześniej zaś było nauczanie zdalne, zamiast "randki z książką" przygotowałyśmy dla Was quiz o parach zakochanych - szczęśliwie lub nie - bohaterach lektur szkolnych.

Quiz walentynkowy "Miłość szczęśliwa?" był dostępny w aplikacji Kahoot! przez całe ferie, a link do gry podany był na bibliotecznym fanpage'u @bibliotekazsedebica.

Uczestnicy naszej zabawy musieli odpowiedzieć na 26 pytań dotyczących 13 lektur z języka polskiego i 13 par literackich, dla ułatwienia każdemu pytaniu towarzyszyło zdjęcie bohaterów romansu. Dla najlepszego gracza z naszej szkoły obiecaliśmy nagrodę-niespodziankę. Aby o nią zawalczyć należało podać klasę i inne dane pozwalające na identyfikację osoby (np. imię z inicjałem nazwiska albo numerem w dzienniku).

Nikt nie odpowiedział prawidłowo na wszystkie pytania. Najłatwiejsze okazały się te o "Balladynę" Juliusza Słowackiego, "Romea i Julię" Williama Shakespeare'a oraz o imiona Młodej Pary z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego - aż 90% trafnych odpowiedzi. Najtrudniejsze okazało się pytanie o imiona kochanków, Justynę i Zenona,  z "Granicy" Zofii Nałkowskiej (tylko 30% prawidłowych wskazań). Trudności sprawiło też pytanie o parę z "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego - tylko 40% graczy wiedziało, że zakochana nastolatka z filmowego fotosu to Wanda, a nie ukochana Cezarego, Laura.

Najwięcej punktów zdobył jakiś anonimowy Stefan (21311 p. i 88% prawidłowych odpowiedzi). Drugie miejsce zajęła Zuza z kl. 3r1 - to ona odpowiedziała prawidłowo na najwięcej pytań (21065 p. i 92% prawidłowych odpowiedzi). I dlatego to Ona została laureatką naszego walentynkowego quizu i otrzymała nagrodę.

Gratulujemy Zuzannie!

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy wzięli udział w quizie!

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki i korzystania z naszych zbiorów!

Zapraszamy do udziału w innych bibliotecznych imprezach!

Wyświetleń: 258 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Luty 2022  »