Również w tym roku nasza Szkoła uczestniczy w listopadowej akcji Instytutu Książki i czytaj.pl promującej czytanie książek elektronicznych. W ramach akcji bezpłatnie zostanie udostępnione 12 atrakcyjnych tytułów w formie e-booków i audiobooków (ich listę prezentujemy poniżej).
W tegorocznej edycji nie znajdziecie w szkole plakatów z kodem QR umożliwiającym dostęp do książek. Kody są udostępniane w internecie - w tym wpisie oraz na bibliotecznym fanpage'u. Zapoznajcie się z przewodnikiem, który poprowadzi Was do bezpłatnego czytania 12 bestsellerów w listopadzie!
Krótki przewodnik jak korzystać z 12 darmowych bestsellerów:
Krok 1: Zainstaluj aplikację Woblink.
Jeśli jesteś użytkownikiem smartfona lub tabletu z systemem Android lub iOS wejdź do Sklepu Google Play lub iStore’a i pobierz najnowszą wersję aplikacji Woblink, a następnie ją zainstaluj. Jeśli miałeś lub miałaś już aplikację Woblink, pamiętaj o zaktualizowaniu jej!
Krok 2: Znajdź kod QR i zeskanuj go w aplikacji!
Jeśli chcesz wejść do akcji Czytaj PL potrzebny ci będzie kod QR. Gdzie go znaleźć? Z powodu sytuacji związanej z sytuacją epidemiologiczną, liczba plakatów została ograniczona. Dlatego kod QR prezentujemy poniżej
Krok 3: Zaloguj się lub zarejestruj zupełnie za darmo.
Jeżeli jesteś już użytkownikiem Woblinka możesz zalogować się loginem i hasłem, którego używałeś lub używałaś do tej pory. Jeżeli pierwszy raz masz do czynienia z Woblinkiem, zarejestruj się całkowicie bezpłatnie i błyskawicznie. Wystarczy, że podasz maila i wymyślisz hasło (które zapamiętasz!).
Krok 4: Wybierz książkę i delektuj się czytaniem i słuchaniem!
Po zalogowaniu lub rejestracji aplikacja powinna przenieść cię do „karuzeli”, z której możesz wybrać jedną z 12 bestsellerowych książek, która zostanie dodana do twojej półki. Jednocześnie na półce możesz mieć tylko jedną książkę z akcji, ale w dowolnym momencie możesz ją wymienić.
Lista książek, które można bezpłatnie czytać w tym roku:
3. Tomasz Lem „Awantura na tle powszechnego ciążenia” (Wydawnictwo Literackie)
Wśród 12 tytułów – dostępnych za darmo w formie e-booka i audiobooka przez cały listopad – znalazły się w tym roku aż 4 reportaże! „Lajla znaczy noc” Aleksandry Lipczak, za którą autorka w tym roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza, „Gorzkie pomarańcze” Dionisiosa Sturisa, które w 2014 roku były nominowane do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, „Chwilowa anomalia” Tomasza Michniewicza, czyli rozmowy o chorobach współczesnego świata oraz „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” pod redakcją Beaty Szady, będące pierwszą na polskim rynku antologią reportażu z Ameryki Południowej. Na tegorocznej liście nie zabrakło również kryminałów. Gatunek reprezentują: „Wiosna zaginionych” Anny Kańtoch i „Żałobnica” Roberta Małeckiego. Hasło tegorocznej edycji zobowiązuje, dlatego organizatorzy zapraszają do literackich podróży na inne planety – „Per aspera ad astra” Roberta J. Szmidta oraz „Nie ma tego złego” Marcina Mortki. Do świata fascynującej natury przeniesie czytelników Kornel Filipowicz i jego „Formikarium”, a historię o miłości opowie Magdalena Witkiewicz swoją „Srebrną łyżeczką”. Wyjątkowe miejsce wśród udostępnianych w tym roku książek zajmują pozycje związane ze Stanisławem Lemem. Na czytelników czekają opowiadania mistrza polskiej fantastyki, czyli „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” oraz „Awantury na tle powszechnego ciążenia” Tomasza Lema – biografii pisarza napisanej przez jego syna.
Zapraszamy do czytania!
Upoluj swoją książkę!
|