Piątek, 2021-03-05, 11:01
Witaj Gość | RSS

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy

Menu witryny
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 77
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2016 » Czerwiec » 19 » "Tropy dębickiego Ekonomika" - Jubileuszowa Gra Miejska
12:49
"Tropy dębickiego Ekonomika" - Jubileuszowa Gra Miejska

 Świetna orientacja w wędrówce po mieście, umiejętność wyszukiwania informacji zarówno w otrzymanych materiałach, jak i w terenie, to przymioty gimnazjalistów, którzy wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Odbyła się ona w środę 15 czerwca w godzinach przedpołudniowych. Rywalizowały  zespoły uczniów z 4 gimnazjów naszego powiatu. Honorowego Patronatu udzielił imprezie Burmistrz Miasta Dębicy.

Jubileuszowa gra miejska „Tropy dębickiego Ekonomika” została zorganizowana w ramach obchodów 80-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Podczas rozgrywki 5-osobowe zespoły gimnazjalistów miały za zadanie wędrować po mieście, znajdować wyznaczone miejsca i rozwiązywać różne zadania. W ten sposób gromadzili punkty na swoich kartach zadań.

Podczas Gry uczniowie odwiedzili – łącznie z Ekonomikiem – 14 punktów w różnych rejonach miasta: od Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej po Dom Dziecka „Hanka” i od Cmentarza żydowskiego po plebanię parafii Matki Bożej Anielskiej. Znaleźli dawne kino „Uciecha”, w banku Pekao sprawdzali umiejętność gromadzenia złotówek, w  „Wiluszówce” rozpoznawali przyprawy, a poza tym rozwiązywali szyfry i krzyżówki. Bardzo szybcy i właściwie bezbłędni, różnice między zespołami w ostatecznej klasyfikacji były jednopunktowe.

A oto końcowy wynik Zespołów w Grze:
I miejsce: Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy (Natalia Czaja, Weronika Krzyżak, Gaja Socha, Jagoda Kopeć, Aleksandra Ząbek)

II miejsce: Publiczne Gimnazjum w Nagoszynie (Mateusz Ciurkot, Norbert Grzyb, Dominik Mazur, Seweryn Rzepa, Piotr Pytel)
III miejsce: Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy (Radosław Cacała, Kamila Undas, Agnieszka Borek, Bartosz Wrona, Weronika Ferro)
IV miejsce: Zespół Szkół w Pustkowie (Gabriela Kamaj, Magdalena Cebulak, Szczepan Gurga, Jakub Kosiba, Agnieszka Marć)

Wszystkie Zespoły otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród byli: Zespół Szkół Ekonomicznych, Bank Pekao SA (Oddział, ul. Kościuszki 6) i Muzeum Regionalne w Dębicy.

Specjalną Nagrodę Dyrektora Oddziału Banku Pekao za „konkurencję bankową” wygrali uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 1.

Dyplomy i nagrody wręczał pan Mariusz Szewczyk, Burmistrz Miasta Dębicy i pan Krzysztof Górecki, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Gratulujemy zwycięskiemu Zespołowi z Miejskiego Gimnazjum nr 4

oraz pozostałym Zespołom!

Walka była naprawdę wyrównana.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi za Honorowy Patronat i gadżety, Sponsorom za ufundowanie nagród dla wszystkich Zespołów, a naszym Uczniom za pomoc w przeprowadzeniu Gry.

Grę przygotowali: Małgorzata Gawlik i Wojciech Szerszeń.

Więcej zdjęć na stronie biblioteki na Facebooku

 

Wyświetleń: 460 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Kalendarz
«  Czerwiec 2016  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Copyright MyCorp © 2021
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz