Czwartek, 2024-04-25, 01:54

Główna » 2018 » Marzec » 15 » Szkolne eliminacje Turnieju Psychologicznego
Szkolne eliminacje Turnieju Psychologicznego

Eliminacje szkolne X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej odbyły się 5-6 marca 2018 r. Wzięło w nich udział 6 uczennic z kl. 3b i 2r. Przez 5 miesięcy dziewczęta przygotowywały się do testu czytając zadane lektury. Test najlepiej rozwiązała Aleksandra Staroń z kl. 3b. Turniej organizuje miesięcznik "Charaktery".

Tegoroczna, jubileuszowa, edycja Turnieju rozpoczęła się 27 października 2017 r., a zakończy się 7 kwietnia tego roku wielkim finałem w Warszawie. W dniach 5-6 marca wszyscy uczestnicy wzięli udział w eliminacjach on-line. Stu uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do finału. Będzie się on składał z dwóch części: pisemnego testu wiedzy psychologicznej oraz ustnego zadania problemowego - w drugiej części wezmą udział tylko ci, którzy najlepiej napiszą test pisemny. Na zwycięzców czekają indeksy na psychologię  (na Uniwersytecie Jagiellońskim), stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Celem Turnieju jest promowanie psychologii jako dyscypliny naukowej, zainteresowanie tematyką psychologiczną młodzieży oraz formowanie wrażliwości emocjonalnej, poznawczej i moralnej uczniów.

Uczestnicy tego konkursu muszą wykazać się znajomością wybranych artykułów publikowanych w "Charakterach" (miesięcznik jest dostępny w bibliotece szkolnej) od listopada 2017 do lutego 2018, opatrzonych specjalną pieczęcią. Podstawą Turnieju była też książka "Przeciw empatii" Paula Blooma (również jest w szkolnym księgozbiorze) oraz obszary tematyczne odwołujące się do zagadnień zawartych w "Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych..."

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wiceprezes Polskiej Akademii Nauk  prof. Edward Nęcka.

W październiku do Turnieju zgłosiło się 8 uczennic, ale w eliminacjach szkolnych wzięło udział tylko 6 z nich.  W poniedziałek i wtorek 5-6 marca uczestniczki logowały się na stronę turniejową i rozwiązywały test on-line.

Wyniki eliminacji szkolnych:

1. Aleksandra Staroń, kl. 3b

2. Natalia Malinowska, kl. 2r

3. Kinga Mroczek, kl. 3b

4. Patrycja Pawłowska, kl. 3b

5. Aleksandra Skóra, kl. 2r

6. Aleksandra Ortyl, kl. 3b

W eliminacyjnym teście wzięło udział w całej Polsce 997 uczestników. Nasze uczennice nie zdobyły wystarczającej liczby punktów, żeby zakwalifikować się do finału.

Dziękujemy za udział w Turnieju.

Zapraszamy w przyszłym roku do sprawdzenia się w tym konkursie...

Wyświetleń: 506 | Dodał: MaGa | Rating: 5.0/1
«  Marzec 2018  »