Piątek, 2024-04-26, 10:13

Główna » 2013 » Listopad » 12 » Spotkanie bibliotekarek.
Spotkanie bibliotekarek.
W poniedziałek 28 października gościłyśmy koleżanki bibliotekarki z Dębicy. Chciałyśmy im pokazać nasz nowy lokal oraz podsumować obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Na spotkanie zaprosiłyśmy bibliotekarki wszystkich dębickich szkół ponadgimnazjalnych oraz koleżanki z podstawówek i gimnazjów miejskich i gminnych. Niestety, nie wszystkie mogły przybyć, ale obecnych było 11 nauczycielek oraz kierownik dębickiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, pani Danuta Kozłowska.

Naszych gości powitała dyr. Maria Strzyż. Zaczęłyśmy od krótkiej części artystycznej - uczennice kl. II rg, Karolina Cygan i Aneta Rynkar, zaprezentowały wiersze nagrodzone w ubiegłorocznym konkursie "Reklama dźwignią czytania". Następnie opowiedziałyśmy o przenosinach biblioteki i z przyjemnością wysłuchałyśmy pozytywnej oceny zagospodarowania otrzymanych pomieszczeń - koleżankom spodobały się zwłaszcza nowe "skośne" regały i wystrój biblioteki. A potem dyskutowałyśmy nad sposobami promowania biblioteki i dzieliłyśmy się pomysłami mającymi zachęcić uczniów do czytania i korzystania z biblioteki.

Ponieważ październik jest wyjątkowym miesiącem dla szkolnych bibliotek nasze zebranie miało również świąteczny charakter - dziękujemy Gabrieli Kulig i Rafałowi Ostaszewskiemu (kl. IIrg) za eleganckie podanie słodkiego poczęstunku.

Wyświetleń: 846 | Dodał: MaGa | Tagi: bibliotekarze, biblioteka ZSE, doskonalenie zawodowe, MMBS, lokal biblioteczny | Rating: 5.0/1
«  Listopad 2013  »