Czwartek, 2024-04-25, 15:35

Główna » 2013 » Styczeń » 16 » Rok Korczaka w bibliotece - podsumowanie
Rok Korczaka w bibliotece - podsumowanie
Rok 2012 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Janusza Korczaka (70. rocznica śmierci). Nasza Szkoła nosi imię tego wielkiego człowieka - pedagoga, lekarza, pisarza i przyjaciela dzieci - podjęto więc wiele działań, żeby uczcić Jego pamięć i przybliżyć tę wspaniałą postać młodzieży, jak i środowisku pozaszkolnemu.

Biblioteka włączyła się w te obchody. Przede wszystkim poprzez propagowanie zbiorów związanych z Korczakiem – posiadamy książki jego autorstwa oraz poświęcone jego działalności (z okazji Roku ukazały się nowe publikacje, które zakupiłyśmy do księgozbioru) – informowały o nich gazetki i wystawki książek w czytelni i wypożyczalni. Udostępniałyśmy materiały – zarówno nauczycielom, jak i uczniom – pomocne do przygotowania imprez szkolnych czy konkursów.

W ramach współpracy z innymi bibliotekami nasi czytelnicy wzięli udział w ich działaniach.

Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie zorganizowała „Podkarpacki konkurs pięknego czytania Czytajmy Korczaka” (kwiecień/maj) – reprezentantka naszej Szkoły, Jadwiga Romaniak z kl. IIIg2 zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za odczytanie fragmentu powieści „Bankructwo małego Dżeka”.

W październiku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprosiła krytyka i wydawcę, p. Waldemara Smaszcza do wygłoszenia 2 prelekcji o twórczości Janusza Korczaka. Uczniowie kl. IIb i IIf wzięli udział w przedpołudniowym spotkaniu dla młodzieży, nauczyciele wysłuchali wykładu dla dorosłej publiczności w godzinach popołudniowych.

Wraz z zakończeniem 2012 r. nie kończymy, oczywiście, naszych działań promujących twórczość i idee Korczakowskie.

Listę książek dostępnych w bibliotece można znaleźć w dziale Artykuły.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.
Wyświetleń: 834 | Dodał: MaGa | Tagi: imprezy czytelnicze, Janusz Korczak, Rok Korczaka, biblioteka, biblioteka ZSE | Rating: 0.0/0
«  Styczeń 2013  »