Piątek, 2021-02-26, 11:13
Witaj Gość | RSS

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy

Menu witryny
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 77
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2013 » Styczeń » 16 » Rok Korczaka w bibliotece - podsumowanie
13:33
Rok Korczaka w bibliotece - podsumowanie
Rok 2012 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Janusza Korczaka (70. rocznica śmierci). Nasza Szkoła nosi imię tego wielkiego człowieka - pedagoga, lekarza, pisarza i przyjaciela dzieci - podjęto więc wiele działań, żeby uczcić Jego pamięć i przybliżyć tę wspaniałą postać młodzieży, jak i środowisku pozaszkolnemu. 
 

 
Biblioteka włączyła się w te obchody. Przede wszystkim poprzez propagowanie zbiorów związanych z Korczakiem – posiadamy książki jego autorstwa oraz poświęcone jego działalności (z okazji Roku ukazały się nowe publikacje, które zakupiłyśmy do księgozbioru) – informowały o nich gazetki i wystawki książek w czytelni i wypożyczalni. Udostępniałyśmy materiały – zarówno nauczycielom, jak i uczniom – pomocne do przygotowania imprez szkolnych czy konkursów.
 
W ramach współpracy z innymi bibliotekami nasi czytelnicy wzięli udział w ich działaniach.
 
Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie zorganizowała „Podkarpacki konkurs pięknego czytania Czytajmy Korczaka” (kwiecień/maj) – reprezentantka naszej Szkoły, Jadwiga Romaniak z kl. IIIg2 zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za odczytanie fragmentu powieści „Bankructwo małego Dżeka”.
 
W październiku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprosiła krytyka i wydawcę, p. Waldemara Smaszcza do wygłoszenia 2 prelekcji o twórczości Janusza Korczaka. Uczniowie kl. IIb i IIf wzięli udział w przedpołudniowym spotkaniu dla młodzieży, nauczyciele wysłuchali wykładu dla dorosłej publiczności w godzinach popołudniowych.
 
Wraz z zakończeniem 2012 r. nie kończymy, oczywiście, naszych działań promujących twórczość i idee Korczakowskie.
 
Listę książek dostępnych w bibliotece można znaleźć w dziale Artykuły.  
 
Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.
Wyświetleń: 537 | Dodał: MaGa | Tagi: imprezy czytelnicze, Janusz Korczak, Rok Korczaka, biblioteka, biblioteka ZSE | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Kalendarz
«  Styczeń 2013  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Copyright MyCorp © 2021
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz