Środa, 2024-04-24, 04:13

Główna » 2015 » Listopad » 3 » Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Październik się skończył i pora na podsumowanie obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole. Udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane na ten czas przedsięwzięcia.

Z okazji tych obchodów przystroiłyśmy lokal biblioteczny balonikami, a na korytarzu II piętra na tablicy biblioteki wywieszono okolicznościowy plakat i zapowiedzi planowanych imprez czytelniczych. W wypożyczalni wystawiłyśmy tablicę, na której czytelnicy mogli pisać Życzenia do/dla biblioteki. Miałyśmy także przygotowane zakładki dla czytelników wypożyczających książki w tym okresie.

W październiku przeprowadziłyśmy następujące działania:

• Cegła dla Nepalu - w przeprowadzonej w dniach 19-23 października zbiórce pieniędzy zebrałyśmy 685 zł na odbudowę zniszczonej przez trzęsienie ziemi szkoły w Nepalu;
  • Lektury "od deski do deski" - w quizie literackim wzięło udział 27 uczniów, a 4 uczennice, które zdobyły najwięcej punktów, otrzymały nagrody książkowe;
  • Podaruj książkę bibliotece - księgozbiór wzbogacił się o 30 atrakcyjnych woluminów;
  • Biblioteka na facebooku - nasza biblioteka ma fanpage - nowy kanał do komunikacji z czytelnikami i propagowania czytelnictwa i działań biblioteki;
  • Biblioteka sprzed 70 lat - w wypożyczalni wykonałyśmy gazetkę oraz wystawkę prezentującą najstarsze książki w naszych zbiorach. Niestety, przedwojenny księgozbiór został skonfiskowany i zniszczony w całości przez okupanta.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział

w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

i pomogli nam w ich przeprowadzeniu.

Zapraszamy do odwiedzin biblioteki w następnych miesiącach

i korzystania z jej zbiorów!

Wyświetleń: 865 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Listopad 2015  »