Wtorek, 2021-03-09, 11:50
Witaj Gość | RSS

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy

Menu witryny
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 77
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2018 » Marzec » 22 » Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania
13:06
Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania

Rafał Sumień z kl. 2a zdobył wyróżnienie w finale VII Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w Rzeszowie. Rafał zaprezentował jury fragment powieści Ewy Nowak "Bardzo biała wrona". Przesłuchania uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych odbyły się we wtorek 20 marca 2018 r. w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów. Natomiast nagrody najlepszym lektorom zostały wręczone podczas uroczystej gali w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w czwartek 26 kwietnia 2018 r.

Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania organizuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie wraz z Polskim Radiem Rzeszów i Stowarzyszeniem na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Polska Sekcja IBBY. Polskie Radio Rzeszów jest też patronem medialnym tej imprezy.

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury, doskonalenie umiejętności czytania, kształtowanie kultury czytelniczej i rozwijanie twórczych talentów. Konkurs odbywa się w 4 kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych, uczniowie gimnazjum i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy podczas przesłuchania finałowego czytają wylosowany fragment książki zaproponowanej przez organizatorów jako lektura dla każdej z kategorii.

W eliminacjach szkolnych VII Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania wzięło udział 3196 uczniów ze 178 szkół województwa podkarpackiego. W dniach 13 - 21 marca 2018 r. w Rzeszowie odbyły się przesłuchania międzyszkolne, do których zakwalifikowano 249 zwycięzców etapu szkolnego. Komisje konkursowe rzeszowskiego finału wyłoniły spośród uczestników 12 laureatów nagród głównych i 47 wyróżnionych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w tym roku startowało 34 uczestników, w tym 10 chłopców. Uczniowie mieli przygotować się do czytania powieści: "Pogrzebany olbrzym" K. Ishiguro i "Bardzo biała wrona" E. Nowak. Przesłuchania odbyły się 20 marca w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów.

Naszą Szkołę reprezentował Rafał Sumień z kl. 2a, który wylosował do czytania fragment książki Ewy Nowak. Rafał został jednym z czterech wyróżnionych lektorów w tej kategorii wiekowej.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek 26 kwietnia w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego o godz. 1300. Najlepsi lektorzy odbierali nagrody i gratulacje z rąk pani Ewy Leniart, Wojewody Podkarpackiego, pani Lucyny Brymory, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, pana Bogusława Śnieżka, Kierownika w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim, pana Stanisława Fundakowskiego, zastępcy  Podkarpackiego Kuratora Oświaty, pana Jana Niemaszka, aktora i reżysera w Polskim Radiu Rzeszów oraz nauczycielek bibliotekarek biblioteki pedagogicznej.

Ponieważ Rafał nie mógł być obecny na tej uroczystości, nagrodę odebrała organizatorka szkolnego konkursu Małgorzata Gawlik.

Zainteresowani szczegółami mogą poczytać o gali na stronie Urzędu Wojewódzkiego i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Nasza Szkoła uczestniczyła od początku w Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania.

W pierwszej edycji w 2012 roku konkurs odbywał się pod hasłem "Czytajmy Korczaka" i wtedy nasza uczennica Jadwiga Romaniak zdobyła wyróżnienie czytając "Bankructwo małego Dżeka" Janusza Korczaka.

Trzykrotnie (2015-2017) reprezentowała nas Natalia Ochab, która zdobyła III miejsce w V edycji imprezy i dwukrotnie została wyróżniona.

Gratulujemy Rafałowi sukcesu!

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie w przyszłym roku...

Wyświetleń: 247 | Dodał: MaGa | Tagi: biblioteka ZSE Dębica, Podkarpacki Konkurs Pieknego Czytan | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Kalendarz
«  Marzec 2018  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Copyright MyCorp © 2021
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz