Wtorek, 2021-03-09, 11:50
Witaj Gość | RSS

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy

Menu witryny
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 77
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2017 » Listopad » 4 » Poczytaj mi, Nauczycielu...
18:43
Poczytaj mi, Nauczycielu...

 Znakomity włoski pisarz Umberto Eco mawiał, że bez czytania staniemy się pariasami świata. Aby zachęcić naszych uczniów do tej czynności po raz drugi odbyła się akcja głośnego czytania pod hasłem „Poczytaj mi, Nauczycielu”. W tegorocznej październikowej akcji promującej czytanie wzięło udział 36 nauczycieli, którzy raz w tygodniu na lekcjach czytali swoim uczniom fragmenty książek dostępnych w bibliotece szkolnej.

„Nikt nie rodzi się czytelnikiem, ale każdy powinien się nim stać, żeby się rozwijać” – te słowa rumuńskiej bibliotekarki to najlepsza wskazówka, co zrobić, żeby odnieść sukces życiowy. Czytanie jest podstawowym narzędziem myślenia i zdobywania wiedzy. We wszystkich systemach edukacyjnych kładzie się duży nacisk na naukę czytania. Bez tej umiejętności nie można odnieść sukcesu w szkole, a nauka staje się udręką. Niestety, coraz więcej uczniów nie lubi czytać i mało czyta, czytanie uważa za czynność nudną i narzuconą szkolnym obowiązkiem. Dlatego należy zachęcać dzieci i młodzież do czytania – temu ma służyć również nasze przedsięwzięcie. Jego pomysł został zaczerpnięty z kampanii społecznej „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Jej celem jest zachęcanie dyrekcji szkół i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom dla przyjemności do programu zajęć.

W tym roku akcja składała się z 4 części – nauczyciele czytali swoim uczniom w poniedziałek 2 października, wtorek 10 października, środę 18 października i czwartek 26 października. Czytanie odbywało się najczęściej na 2. lekcji. Nauczyciele prezentowali książki dostępne w szkolnym księgozbiorze, w większości zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W akcji wzięło udział 36 nauczycieli, którzy przeczytali fragmenty książek uczniom 21 klas (niestety, ominęła ona kl. 3c, 3g2 i 3r).

Dziękujemy nauczycielom, którzy zechcieli być ambasadorami czytania i biblioteki wśród młodzieży: T. Badowskiemu, M. Cabaj, B. Chmielewskiej, J. Chwał, M. Cioch, S. Cisło, A. Didyk- Żołądek, M. Drozdowskiej, M. Gawlik, M. Godyckiej, B. Gordon, M. Groch- Kipie, W. Jałowcowi, E. Kurzawie, R. Łabie, A. Matłok, T. Matusik, J. Mazurkiewicz, G. Mytkosiowi, ks. P. Nalepie, J. Nizińskiej, M. Ognisty, M. Ożogowi, M. Papiernik, B. Pocicy-Wojnarowskiej, A. Rafalczuk-Rogowskiej, D. Rustyn- Ługowskiej, A. Ryczek, S. Siwuli, A. Szeli-Gizie, W. Szerszeniowi, M. Traciak, E. Tyksińskiej, A. Wodzień, A. Wolak i M. Wypasek.

Mamy nadzieję, że czytanie uczniom wpłynie pozytywnie na relację między nauczycielami i ich podopiecznymi, przyczyni się też do wzrostu ilości wypożyczeń i czytanych przez młodzież książek.

Dziękujemy także ekipie fotograficznej z kl. 4r dokumentującej naszą akcję w składzie: Wiktoria Dragan, Jakub Godek, Sylwia Kędzior i Karol Kopala. Pozostałe zdjęcia znajdziecie w zakładce Albumy zdjęć oraz na Facebooku @bibliotekazsedebica.

Wyświetleń: 327 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Kalendarz
«  Listopad 2017  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Copyright MyCorp © 2021
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz