Piątek, 2024-04-19, 17:00

Główna » 2021 » Czerwiec » 7 » Paszport czytelniczy na wakacje
Paszport czytelniczy na wakacje

"Nie istnieje lepszy statek do dalekich podróży, niż dobra książka."

Słowa Emily Dickinson niech Wam towarzyszą w czasie tych wakacji - i nie jest ważne, czy spędzicie je w domu, czy gdzieś "za górami, za lasami, za siedmioma morzami".

Zapraszamy naszych Czytelników od 15 czerwca do udziału w akcji

PASZPORT CZYTELNICZY

- wypożycz książki na wakacje!

Druga i trzecia fala koronawirusa ponownie odcięła Was od biblioteki szkolnej. Niewiele pomogły dyżury biblioteczne, bo były one w godzinach nauki zdalnej.

Wakacje będą kolejnym okresem, w którym nie będziecie mogli korzystać z biblioteki szkolnej. To jednocześnie kolejna przerwa od zajęć, ale niepewna jest realizacja wyjazdów, kolonii czy zagranicznych podróży.

Skoro przez tyle czasu nie mogliście pojechać do wymarzonych wakacyjnych miejsc i nie macie pewności, czy będziecie mogli pojechać w najbliższej przyszłości, to proponujemy Wam udanie się do książkowej krainy wyobraźni lub – w sprzyjających warunkach – po prostu zabranie książki na wakacje.

Uczniowie, którzy zwrócą książki wypożyczone w trakcie roku szkolnego (niektórzy mają jeszcze zaległości z poprzedniego!), będą mogli od 15 czerwca wypożyczać sobie książki na wakacje.

Wraz z książkami możecie pobrać PASZPORT CZYTELNICZY i wziąć udział w wakacyjnej promocji czytelnictwa.

Na paszporcie, oprócz czytelniczego wyzwania, znajduje się krótka charakterystyka wybranych „literackich miejscówek”: miejsc związanych z literaturą współczesną i klasyczną; lokalizacji, w których osadzono powieściowe fabuły; przestrzeni nierozerwalnie związanych z tradycją literacką. Możecie skorzystać z tych podpowiedzi (niektóre tytuły są dostępne w naszym księgozbiorze), możecie "odwiedzić" inne - paszport jest ważny na cały świat (a nawet do podróży międzyplanetarnych).

We wrześniu, oddając książki, zwróćcie wypełniony paszport - wśród podróżników po krainie wyobraźni rozlosujemy nagrody.

Życzymy wspaniałych zaczytanych wakacji!!!

Wyświetleń: 330 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Czerwiec 2021  »