Czwartek, 2024-05-09, 13:49

Główna » 2023 » Listopad » 6 » Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2023
Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2023

Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych przebiegał pod hasłem „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia” - w skrócie: "Tu kwitnie wyobraźnia". Wskazuje ono na ważną funkcję biblioteki szkolnej - nie tylko wspiera ona edukację szkolną, ale pełni też rolę "szkolnego domu kultury".

Biblioteka szkolna dzięki swojej ofercie, atmosferze i dostępności (bliskości) ułatwia kontakt z różnymi gatunkami piśmiennictwa, rozwój własnych zainteresowań - daje przestrzeń na refleksję i spokojne, bezstresowe wykorzystanie czasu oraz integrację rówieśniczą. Uczestnictwo w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa pomogło poszerzyć i wzbogacić księgozbiór dając dostęp młodzieży do wielu interesujących ją publikacji.

Poczytaj mi, Nauczycielu

Po raz siódmy przeprowadziłyśmy akcję propagującą głośne czytanie. W poniedziałek 9 października na trzeciej lekcji nauczyciele czytali młodzieży wybrane przez siebie książki. W tym roku zaproponowałyśmy lekturę  książek zakupionych w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. W akcji wzięło udział 20 nauczycieli, którzy czytali uczniom w 18 klasach.

Lektury "od deski do deski"

Do quizu 24 października przystąpiło 13 uczestników z 5 klas, którzy odgadywali cytaty z 20 książek zakupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Test bezbłędnie rozwiązała Aleksandra Bystrek z kl. 2r, drugie miejsce zajęła Katarzyna Jamroch  z kl. 2r, a trzecie ex aequo Julia Jarosz z kl. 2r i Agnieszka Szalwa z kl. 4c. Laureatki otrzymały dyplomy i karty prezentowe empiku (sfinansowane z NPRCz 2.0). Nagrody wręczył i pogratulował uczennicom p. dyr. Krzysztof Górecki. Na zdjęciu brakuje Julii - ona odebrała swoją nagrodę w późniejszym terminie.

Kasztanowy konkurs matematyczny

Konkurs trwał przez prawie cały październik. W tym roku w zabawie wzięło udział 170 uczestników z 23 klas (w tym 4 nauczycielki). Aż 85% uczestników podało za małą liczbę brązowych owoców mieszczących się w słoju.  Optymistka wyliczyła 433 kasztany, pesymistka tylko 95 sztuk. W tym roku jest jeden zwycięzca - bezbłędnie policzył kasztany Marcin Łoch z kl.  5r1 i to on został Najlepszym Rachmistrzem Ekonomika  oraz wygrał słodką nagrodę. W tym roku w słoiku było 288 kasztanów.

Jesienne Drzewo Czytelnicze

Akcja trwa nadal - aż do końca jesieni, więc mamy nadzieję, że listków przybędzie...

Jeżeli nie wiecie, jaką fajną książkę sobie pożyczyć, zerknijcie na listki na naszym Drzewie - może znajdziecie podpowiedź. Każdy listek to książka, która się komuś spodobała i poleca ją innym do przeczytania.

Podaruj książkę bibliotece

Dziękujemy za kilkanaście książek od naszych Czytelników - wkrótce zostaną włączone do szkolnego księgozbioru.

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy wzięli udział w imprezach Miesiąca Bibliotek Szkolnych!

Gratulujemy Laureatkom i Laureatowi naszych konkursów!

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki i korzystania z naszych zbiorów!

Zapraszamy do udziału w bibliotecznych imprezach - nie tylko w październiku!

Wyświetleń: 186 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Listopad 2023  »