Czwartek, 2024-04-25, 22:28

Główna » 2017 » Czerwiec » 8 » Nasi czytelnicy promują bibliotekę publiczną
Nasi czytelnicy promują bibliotekę publiczną

Dębicka Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia działalności. W kolejne 70 lat wchodzi w pięknie odnowionym budynku z nowoczesnym wyposażeniem. Swoją działalność będzie promować filmem, w którym wystąpili również nasi czytelnicy.

"Biblioteka - Poziom Wyżej" to projekt, w ramach którego dębicka biblioteka publiczna przeprowadziła przebudowę i remont swojego budynku przy ul. Akademickiej oraz unowocześniła swoje wyposażenie. Działania te pozwolą na rozszerzenie oferty edukacyjno-kulturalnej tej placówki. Aby poinformować o nowych możliwościach i usługach powstał film reklamujący działalność biblioteki.

Do udziału w filmie bibliotekarki zaprosiły uczniów naszej szkoły. W ramach współpracy międzybibliotecznej do przeprowadzenia "castingu" zobowiązała się p. Małgorzata Gawlik ze szkolnej biblioteki. Chęć grania wyraziło 13 czytelników z kl. I-II. Zostały im przydzielone role - niektóre "mówione" - i 25 maja odbyła się próba generalna przed nagraniem. Niektórzy nasi aktorzy mieli wtedy okazję po raz pierwszy odwiedzić odnowiony budynek i bardzo im się biblioteka spodobała.

W piątek 26 maja, rano, odbyło się nagranie filmu. Wystąpili w nim także gimnazjaliści i przedszkolaki. Wszyscy starali się jak najlepiej odegrać swoje role i - kto wie? - może któryś z tych wykonawców w przyszłości zajmie się aktorstwem.

Czekamy teraz na film, żeby zobaczyć, jak wypadliśmy. Tymczasem w czwartek 8 czerwca bibliotekarki MiPBP, panie Magdalena Mozgowiec i Agnieszka Czerniecka, przyszły z podziękowaniami dla naszych aktorów. Wręczenie dyplomów i pamiątkowych gadżetów odbyło się w szkolnej bibliotece. Jednak gorący okres klasyfikacyjny (klasówki, a nawet konkursy) sprawił, że nie udało się nam zebrać wszystkim razem do wspólnej fotografii...

Dziękujemy naszym Czytelnikom za udział w filmie: Dominice Czepiel, Krzysztofowi Gleniowi, Marii Kalicie. Kindze Kamaj, Kindze Kowalczyk, Natalii Marek, Kindze Nykiel, Zuzannie Piątek, Oskarowi Puchale, Aleksandrze Skórze, Bartoszowi Stańcowi, Aleksandrze Staroń i Tomaszowi Sysło.

Wyświetleń: 616 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Czerwiec 2017  »