Sobota, 2024-04-20, 15:08

Główna » 2016 » Wrzesień » 23 » Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

"Ucz się rozumieć swój świat" to tegoroczne hasło obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tradycyjnie więc w październiku świętujemy i zapraszamy Czytelników do wzięcia udziału w akcjach i konkursach przygotowanych z tej okazji.

W roku obchodów Jubileuszu naszej Szkoły nawiązujemy do przeszłości, ale i proponujemy nowe działania.

Oto, co przygotowałyśmy dla Was:

Poczytaj mi, Nauczycielu...

Akcja głośnego czytania uczniom przez nauczyciela.  Odbędzie się 4 października 2016 r. na 2. lekcji (godz. 8:50). Nauczyciele, z którymi będziecie mieć wtedy zajęcia, zaprezentują Wam wybraną przez siebie książkę.

Lektury "od deski do deski"

„Od deski do deski”  czyli od pierwszego do ostatniego zdania. W naszym quizie nie sprawdzamy znajomości całej lektury, ale tylko umiejętność przyporządkowania zdań rozpoczynających i kończących utwory do konkretnego dzieła. Z okazji Jubileuszu odgadywać będziemy lektury, które w szkole czytali Wasi rodzice, a może nawet i dziadkowie. Książki te będą dostępne w naszej bibliotece, więc łatwo będzie się przygotować do konkursu. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie wszystkich klas, ponieważ sama czynność przeczytania lektury nie jest wymagana, a również nie gwarantuje, że konkursowe zdania zostaną nam w pamięci.

Podaruj książkę bibliotece

Coroczna zbiórka książek wśród uczniów i nauczycieli. Jeżeli macie w domu niepotrzebną książkę, która mogłaby wzbogacić nasz księgozbiór (lektura, powieść dla młodzieży, literatura popularno-naukowa itp.), prosimy o nieodpłatne przekazanie jej dla biblioteki szkolnej. Dzięki naszej akcji w ubiegłych latach pozyskałyśmy wiele ciekawych i wartościowych tytułów, które ucieszyły naszych czytelników. Zbiórka trwa przez cały miesiąc.

Październik został ustanowiony miesiącem świątecznym dla bibliotek szkolnych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). Świętować zaczęto w 1999 r. (początkowo był to jeden dzień, od 2008 r. - cały miesiąc).

Zapraszamy do odwiedzin biblioteki!

Wyświetleń: 918 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
Imię *: