Sobota, 2024-04-20, 04:41

Główna » 2014 » Wrzesień » 28 » Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

„Twoja szkolna biblioteka – centrum mapy myśli” to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy naszych czytelników do odwiedzania nas w październiku i wzięcia udziału w organizowanych przez nas działaniach.

Od ponad dekady październik  jest miesiącem, w którym biblioteki szkolne organizują różne przedsięwzięcia zachęcające uczniów do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. – cały październik.

W tym roku proponujemy naszym uczniom wzięcie udziału w konkursie fotograficzno-literackim „Książkowy sleeveface” oraz w akcji „Podaruj książkę bibliotece”. Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowałyśmy wystawę "Biblioteka na wesoło", którą eksponujemy na korytarzu szkolnym przed wypożyczalnią.

„Książkowy sleeveface”.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie na adres: bibliotekaekonomika@gazeta.pl samodzielnie wykonanego zdjęcia typu sleeveface (osoba z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała).

Uczestnik może przesłać 1-3 fotografie.

Prace konkursowe przyjmujemy do 31 października.

Prace zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece, a najlepsze nagrodzone.

„Podaruj książkę bibliotece”.

Biblioteka szkolna organizuje zbiórkę książek wśród czytelników. Wszyscy, którzy mają w domu niepotrzebne im książki (lektury szkolne, powieści, opowiadania itp.) w dobrym stanie proszeni są o podarowanie ich do księgozbioru szkolnego.

Książki przyjmujemy do końca października.

Zapraszamy do odwiedzin biblioteki

w październiku,

obejrzenia wystawy,

wzięcia udziału w konkursie

i wzbogacenia naszego księgozbioru!

Wyświetleń: 809 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
Imię *: