Piątek, 2024-04-19, 11:53

Główna » 2019 » Listopad » 1 » Lektury "od deski do deski" - wyniki 2019
Lektury "od deski do deski" - wyniki 2019

Bladym świtem - bo na pierwszej lekcji o godz. 800 - we wtorek 29 października w sali nr 6 zebrała się grupa chętnych do rozwiązania konkursowego testu. Pierwsze miejsce zdobył Michał Tragarz z kl. 4c odgadując bezbłędnie wszystkie podane cytaty. W tym roku uczestnicy konkursu odgadywali tytuły powieści z gatunku fantastyka.

W piątej edycji konkursu wzięło udział 15 uczniów z czterech klas: kl. 1c1, kl. 2g2, kl. 2r i kl. 4c. Do rozpoznania mieli 20 powieści fantastycznych, z którymi mogli się zapoznać w szkolnej bibliotece. Na liście znalazły się utwory autorów polskich i obcych: M. Atwood, T. Canavan, O. S. Carda, S. Collins, J. Flanagana, N. Gaimana, K. Gier, J. Grzędowicza, S. Kinga, U. K. LeGuin, St. Lema, W. Moersa, H. Murakamiego,  J. K. Rowling, A. Sapkowskiego, J. R. R. Tolkiena, M. Wardy, R. Wekwertha, J. A. Zajdla i J. Żuławskiego.

Określenie "od deski do deski" znaczy, że chodzi o całość, od początku do końca. My w naszej zabawie nie sprawdzaliśmy jednak znajomości tekstu całej lektury. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, który polegał na przyporządkowaniu cytowanych zdań do właściwych utworów literackich.  Rozpoznać trzeba było zdanie rozpoczynające i kończące dane dzieło - czyli nasze "deski" (początek i koniec). Takie zasady umożliwiły udział w naszej zabawie i rywalizację na równych prawach uczniom klas I i starszym.

A oto pierwsza piątka naszego konkursu:

I miejsce: Michał Tragarz, kl. 4c - 48 p.

II miejsce: Katarzyna Kośniowska, kl. 2g2 - 35 p.

III miejsce: Paulina Kamińska, kl. 1c1 - 33 p.

IV miejsce: Agnieszka Chłopek, kl. 2r - 27 p.

V miejsce: Aleksandra Gawlik, kl. 1c1 - 25 p.

Laureatami konkursu zostali zdobywcy pierwszych trzech miejsc i to oni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki - utwory Noblistki Olgi Tokarczuk.

Nagrody Michałowi, Katarzynie i Paulinie wręczył Dyrektor Szkoły p. Krzysztof Górecki.

Naszym Laureatom życzymy przyjemnej lektury i mamy nadzieję, że - wcześniej lub później - zasmakują w twórczości naszej Noblistki.

Gratulujemy Laureatom!

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w naszej zabawie!

Zapraszamy do korzystania ze szkolnego księgozbioru!

Wyświetleń: 435 | Dodał: MaGa | Rating: 5.0/1
«  Listopad 2019  »