Piątek, 2024-04-26, 11:04

Główna » 2016 » Listopad » 2 » Lektury "od deski do deski' - wyniki konkursu
Lektury "od deski do deski' - wyniki konkursu

We wtorek 25 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs Lektury "od deski do deski". Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki - trzy uczestniczki rozwiązały test bezbłędnie i zajęły I miejsce w tej rywalizacji. Joanna Jałowiec, Karolina Paprocka i Daria Szewc to laureatki jubileuszowej edycji naszego konkursu.

Choć powiedzenie "od deski do deski" znaczy, że chodzi o całość, od początku do końca, w naszej zabawie nie sprawdzaliśmy znajomości tekstu całej lektury. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, który polegał na przyporządkowaniu cytowanych zdań do właściwych utworów literackich.  Rozpoznać trzeba było zdanie rozpoczynające i kończące dane dzieło.

W tegorocznym konkursie, z powodu obchodów Jubileuszu Zespołu Szkół Ekonomicznych, należało rozpoznać zdania z 20 utworów, które należały do kanonu lektur w latach istnienia naszej Szkoły. Wszystkie książki były dostępne w bibliotece, uczniowie musieli zapoznać się m. in. z Kandydem Woltera, Popiołem i diamentem J. Andrzejewskiego, Komu bije dzwon E. Hemingwaya, Moralnością pani Dulskiej G. Zapolskiej czy Lordem Jimem J. Conrada. Było więc trudniej niż w ubiegłym roku, kiedy odgadywano tytuły obecnie figurujące na liście lektur z języka polskiego.

Do konkursu zgłosiło się mniej osób niż w zeszłym roku - 7 uczennic z klas 2b i 4b oraz 1 uczeń z 2a. Zawody odbyły się we wtorek 25.10.2016 r. na czwartej lekcji w bibliotece.

I miejsce ex aequo i maksymalną ilość punktów zdobyły: Daria Szewc z 2b, Joanna Jałowiec z 4b i Karolina Paprocka z 4b.
II miejsce: Aneta Wójtowicz z 4b.
III miejsce: Kinga Mroczek z 2b.
IV miejsce: Paweł Rusztowicz z 2a.
V miejsce: Patrycja Pawłowska z 2b.
VI miejsce: Aleksandra Ortyl z 2b.

Laureatkami konkursu zostały uczestniczki, które zdobyły I miejsce.

W środę 2 listopada otrzymały one w nagrodę dyplomy, książki oraz zakładki do książki.

Gratulujemy naszym Laureatkom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu

za wzięcie udziału w naszej zabawie!

Wyświetleń: 719 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Listopad 2016  »