Wtorek, 2024-03-19, 10:18

Główna » 2017 » Grudzień » 16 » Konkurs pięknego czytania po raz trzynasty!
Konkurs pięknego czytania po raz trzynasty!

W czwartek 14 grudnia 2017 r. odbyła się XIII edycja szkolnego Konkursu pięknego czytania. Mimo pechowego numeru, przesłuchania uczestników przebiegły sprawnie i bez przeszkód, a uczniowie prezentowali teksty z książek zakupionych do szkolnego księgozbioru w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Konkurs odbył się tym razem w sali 7, rozpoczął się o godz. 850 i przeciągnął się na trzecią lekcję. W tegorocznej edycji wzięło udział 7 uczennic i 4 uczniów z ośmiu klas I-III. Uczestnicy mieli tym razem ograniczony wybór – mogli przygotować teksty z książek zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytano więc: „Zac & Mia” A. J. Betts, „Coś o tobie i coś o mnie” J. Buxbaum, „Drużynę” J. Flanagana, „Cmętarz Zwierząt” S. Kinga, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” N. H. Kleinbauma, „Drugie dziecko” Ch. Link, „Drugie bicie serca” T. Murray, „Wszystkie jasne miejsca” J. Niven, „Pod Mrocznym Aniołem” J. Pilcha, „Nerve” J. Ryan oraz lekturę „Chłopi” Wł. St. Reymonta.

Wszyscy lektorzy byli bardzo dobrze przygotowani i ładnie czytali swoje fragmenty przed publicznością złożoną z pierwszaków i maturzystów.

Jury – pod przewodnictwem prof. Beaty Baszak – mogło nagrodzić tylko trzy osoby i wydało następujący werdykt:

I miejsce – Rafał Sumień z kl. 2a;

II miejsce – Michał Tragarz z kl. 2c;

III miejsce – Julia Stasiowska z kl. 1r.

Nagroda Publiczności – Justyna Pomykacz z kl. 1c.

Nagrody – bony prezentowe empiku – ufundowała Rada Rodziców.

Dyplomy i nagrody laureatom wręczyła p. dyr. Maria Strzyż.

Zdobywca I miejsca Rafał Sumień będzie reprezentował naszą Szkołę w Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania.

Gratulujemy Laureatom udanego występu

i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za wzięcie udziału w naszym konkursie!

Zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku!

Wyświetleń: 630 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Grudzień 2017  »