Czwartek, 2024-03-28, 16:57

Główna » 2020 » Luty » 17 » Konkurs pięknego czytania 2019/20
Konkurs pięknego czytania 2019/20

Już po raz piętnasty miłośnicy czytania spotkali się na szkolnym Konkursie pięknego czytania. Impreza odbyła się w poniedziałek 17 lutego. Swoje umiejętności zaprezentowało się 9 uczestników. Podobnie jak w zeszłym roku, obie główne nagrody zdobył Rafał Sumień z kl. 4a.

Promowanie umiejętności pięknego głośnego czytania w naszej szkole wzięło swój początek z akcji Cała Polska czyta dzieciom. Fundacja ABCXXI od 2001 r. prowadzi tę kampanię i  uświadamia społeczeństwu pozytywny wpływ głośnego czytania na rozwój dzieci.  Ale również dla lektora ma ono wiele zalet - głośne czytanie trenuje mózg, poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie twarzy i wzmacnia więzi między czytającymi i słuchaczami. Krótko mówiąc: wydłuża  życie i podnosi jego komfort.

Piętnasta edycja naszego konkursu rozpoczęła się o godz. 850 w sali 7. Do konkursu wprawdzie zgłosiło się 13 uczestników z klas I, III i IV, ale stawiła się tylko dziewiątka. Uczniowie przeczytali wybrane przez siebie teksty poddając swoje umiejętności ocenie publiczności i jury. Jury przewodziła p. dyr. Maria Strzyż, a w składzie znalazły się także: polonistka p. Beata Baszak i bibliotekarki Małgorzata Cioch i Małgorzata Gawlik.

Wszyscy uczestnicy konkursu ładnie zaprezentowali przygotowane teksty. Najlepsi lektorzy otrzymali dyplomy i książki. Nagrody - książki Noblistki Olgi Tokarczuk - ufundowane przez Radę Rodziców laureatom wręczyła p. dyr. M Strzyż.

Laureatami XV Konkursu pięknego czytania zostali:

I miejsce - Rafał Sumień, kl. 4a

II miejsce - Natalia Darłak, kl. 3a

III miejsce - Maksymilian Drogoń, kl. 3a

Nagroda Publiczności - Rafał Sumień, kl. 4a

Dodatkowo jury przyznało dwie Nagrody Specjalne dla uczniów kl. IV, którzy wielokrotnie startowali w naszym konkursie. Otrzymali je: Artur Flaga z kl. 4r i Rafał Sumień z kl. 4a.

Gratulujemy Laureatom udanego występu

i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom

za wzięcie udziału w naszym konkursie!

Zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku!

Wyświetleń: 458 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Luty 2020  »