Wtorek, 2021-03-09, 11:40
Witaj Gość | RSS

Biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy

Menu witryny
Nasza sonda
Oceń moją witrynę
Suma odpowiedzi: 77
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Główna » 2017 » Kwiecień » 29 » Gala VI Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania
11:47
Gala VI Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania

 „Mieszkanie bez książek ciemniejsze jest niż bez lampy” – te słowa Henryka Sienkiewicza były mottem VI edycji Konkursu. Organizatorzy zaprosili 69 finalistów na uroczystą galę, która odbyła się w czwartek 27 kwietnia 2017 roku o godz. 1300 w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W eliminacjach szkolnych VI Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania wzięło udział 3189 uczniów ze 155 szkół z 87 miejscowości Podkarpacia. Konkurs był rozgrywany w 4 kategoriach wiekowych – od pierwszoklasistów ze szkół podstawowych do maturzystów ze szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy szkolnych rywalizacji zostali następnie poddani przesłuchaniom w Rzeszowie. Przesłuchania wojewódzkie trwały od 28 lutego do 8 marca 2017 roku. Na tym etapie uczestnicy mieli już do zaprezentowania konkretne teksty wyznaczone przez organizatorów. Dla uczniów z naszej kategorii wiekowej były to: „5 sekund do io” Małgorzaty Wardy oraz „Dziennik” Anne Frank. Każdy uczestnik losował fragment do zaprezentowania przed jury.

Naszą Szkołę – po raz trzeci – reprezentowała Natalia Ochab z kl. 4a. 8 marca na przesłuchaniu w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów odczytała tak pięknie wylosowany fragment powieści M. Wardy, że jury przyznało jej wyróżnienie. W sumie komisja oceniająca występy lektorów wyłoniła 69 najpiękniej czytających finalistów – 18 otrzymało nagrody główne, a 51 osób wyróżnienia.

Wręczenie nagród laureatom VI Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania odbyło się tradycyjnie podczas uroczystej gali w specjalnie wybranym miejscu. W tym roku była to Sala Kolumnowa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Imprezę zaszczycił p. Piotr Pilch, Wicewojewoda Podkarpacki (na zdjęciu powyżej), p. Katarzyna Kuczmenda, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego oraz p. Bożena Pasieka, Dyrektor Wydziału Jakości i Zarządzania Edukacją Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Spotkanie – podobnie jak w poprzednich latach – poprowadziła p. red. Bernadeta Szczypta z Polskiego Radia Rzeszów.

Pełną fotorelację z gali można obejrzeć na stronie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej: GALA

Konkurs powstał w 2012 roku jako wspólna inicjatywa Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, Polskiego Radia Rzeszów oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Wtedy, z okazji obchodów Roku Janusza Korczaka, uczestnicy czytali wybrane przez siebie fragmenty jego utworów. W tamtej, pierwszej edycji, uczennica naszej szkoły, Jadwiga Romaniak z kl. 3g2 zaprezentowała fragment „Bankructwa małego Dżeka” i zdobyła wyróżnienie za swój występ.

Nasza tegoroczna reprezentantka, Natalia, wzięła udział w Konkursie po raz trzeci i za każdym razem znajdowała się wśród finalistów – dwa razy otrzymała wyróżnienie, a w zeszłym roku zajęła III miejsce.

Niestety, Natalia nie była obecna na uroczystości – gratulacje i nagrodę dla Niej odebrała szkolna bibliotekarka, p. Małgorzata Gawlik.

Gratulujemy sukcesu Natalii i życzymy powodzenia na maturze

oraz realizacji planów i marzeń w dorosłym życiu!

 

Wyświetleń: 409 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Kalendarz
«  Kwiecień 2017  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Copyright MyCorp © 2021
Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz