Wtorek, 2024-04-23, 13:09

Główna » 2017 » Kwiecień » 1 » Gala finałowa Festiwalu Teatralnego
Gala finałowa Festiwalu Teatralnego

W piątek 31 marca grupka czytelników z klas I wzięła udział w gali na zakończenie dębickiego Festiwalu Teatralnego. Impreza odbyła się w DK "Śnieżka". Mieliśmy okazję obejrzeć dwa świetne nagrodzone spektakle, a także oklaskiwać laureatów i ich opiekunów podczas wręczania nagród. Niestety, w tej edycji festiwalu nie brała udziału reprezentacja naszej Szkoły, więc zabrakło nam pełni satysfakcji z tak udanej imprezy.

W tym roku odbył się po raz dziesiąty Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Dębickiego pana Andrzeja Reguły.

Biblioteka szkolna zorganizowała wyjście dla zainteresowanych uczniów klas I na Galę Finałową, która rozpoczęła się o godzinie 10.00 w DK "Śnieżka".

Na początku mogliśmy obejrzeć spektakl pozakonkursowy. Grupa teatralna T.Lab działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentowała spektakl "cZŁOwieku" - przedstawienie to wygrało VI Podkarpackie Spotkania Teatralne "Zwierciadła" w Rzeszowie. Wśród występujących młodzież rozpoznała swoją starszą koleżankę, Natalię Ochab z kl. 4a. Następnie byliśmy świadkami wręczania nagród przez pana Starostę dla najlepszych zespołów teatralnych i aktorów oraz ich opiekunów. W tegorocznym Festiwalu zwyciężył zespół teatralny TALIA z II LO w Dębicy. I na zakończenie gali mogliśmy zobaczyć nagrodzone przedstawienie "Mane, tekel, fares", które zostało opracowane na motywach powieści "Morfina" Szczepana Twardocha.

Dla całej naszej grupy był to przyjemnie i pożytecznie spędzony czas i mamy nadzieje, że w przyszłym roku, w kolejnym Przeglądzie, wystąpi także grupa teatralna z Ekonomika!

Wyświetleń: 605 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Kwiecień 2017  »