Piątek, 2024-03-29, 11:02

Główna » 2020 » Marzec » 21 » Czytanie w czasach zarazy
Czytanie w czasach zarazy

Co czytać, gdy biblioteki zamknięte, a my musimy siedzieć w domu? Jest na to rada - szukamy w Internecie! Bo przecież "w Internecie jest wszystko"...

Epidemia koronawirusa zamknęła nas w domach. Placówki kultury - w tym biblioteki i muzea - zostały zamknięte. Osoby, które mają bogate domowe biblioteki, mogą z nich korzystać i zapełniać wolne chwile odosobnienia czytaniem czy przeglądaniem albumów z dziełami sztuki.

Ale co mają robić ci pożeracze książek, którzy już wyczytali domowy księgozbiór i nie lubią wracać do przeczytanych książek?

Albo ci, którzy nie przepadają za czytaniem, ale chcieliby wykorzystać wolny czas na rozwijanie swoich zainteresowań?

Mogą skorzystać z zasobów internetowych - książkowych i nie tylko!

Na fanpage'u naszej szkolnej biblioteki podałam adresy stron, które podpowiedzą Wam, gdzie szukać darmowych książek do czytania. Linki do najpopularniejszych znajdziecie tutaj

Możecie też skorzystać z bibliotek cyfrowych - znajdziecie tam nie tylko książki i czasopisma, ale i inne zbiory (np. grafikę). Biblioteki te gromadzą w swych zbiorach dokumenty w oryginalnej postaci cyfrowej oraz dokumenty zdigitalizowane (tradycyjne wydawnictwa przetworzone do postaci cyfrowej). Korzystanie z tych zbiorów jest darmowe. Misją bowiem biblioteki cyfrowej jest zapewnienie użytkownikom dostępu do dziedzictwa kulturowego w postaci zbiorów cyfrowych oraz zachowanie ich dla potomnych.

Jako pierwszą polecamy Wam bibliotekę POLONA  – to najważniejsza polska biblioteka cyfrowa. Udostępnia zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.

Jako mieszkańcy Podkarpacia znajdziemy ciekawe dokumenty w  Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej [TUTAJ] - może nawet coś o swojej miejscowości, a nawet dziadkach.

Polecamy listę bibliotek polskich  TUTAJ

Można też przeszukać biblioteki zagraniczne TUTAJ

Wyświetleń: 497 | Dodał: MaGa | Rating: 5.0/1
«  Marzec 2020  »