Piątek, 2024-04-19, 21:05

Główna » 2021 » Wrzesień » 6 » Bezpiecznie w bibliotece
Bezpiecznie w bibliotece

Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szczegółowe instrukcje korzystania ze zbiorów oraz procedury bezpieczeństwa są też dostępne na stronie internetowej Biblioteki Narodowej. Natomiast przepisy dotyczące przepisów sanitarnych w związku z epidemią są zamieszczone na stronie internetowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

ZASADY PRZEBYWANIA W BIBLIOTECE

1. Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z godzinami pracy biblioteki.

2. Biblioteka jest „przestrzenią wspólną” – obowiązuje w niej maseczka zakrywająca usta i nos.

3. Uczeń przed wejściem do biblioteki powinien umyć lub zdezynfekować dłonie.

4. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m od pozostałych użytkowników oraz personelu biblioteki.

5. Należy przestrzegać ograniczenia dotyczącego ilości osób, które mogą przebywać w bibliotece w jednym czasie, tj. 2 osoby.

6. W pomieszczeniu biblioteki zabrania się korzystania z urządzeń aktywowanych dotykiem (np. audio-guide’y, ekrany dotykowe, telefony).

ZASADY WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK

1. Wypożyczenia książek będą odbywały się od 2 września 2021 r.

2. Czytelnikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie oraz korzystanie z czytelni. Z użytku wyłączone są komputery, drukarki i inne pomoce naukowe wspólnego użytku.

3. Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

4. Obsługa czytelnika ograniczona jest do minimum, tj. do wydania zamówionych książek  – nie należy tworzyć skupisk,  tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.

ZASADY ZWROTU KSIĄŻEK

1. Przy zwrocie należy podać pracownikowi biblioteki swoje imię, nazwisko i klasę  oraz numery inwentarzowe oddawanych pozycji.

2. Zwracaną książkę należy włożyć do specjalnie oznakowanego pudełka z napisem Zwroty.

3. Zwracane egzemplarze są poddane 2-dniowej kwarantannie i w tym czasie pozostają wyłączone z wypożyczania.

Zapraszamy naszych Czytelników do śledzenia

strony internetowej biblioteki oraz fanpage'a na Facebooku.

Będziemy tam zamieszczać bieżące informacje

dotyczące akcji, konkursów i wydarzeń czytelniczych

oraz linki, które ułatwiają dostęp

do kultury, wiedzy i informacji.

Wyświetleń: 326 | Dodał: MaGa | Rating: 0.0/0
«  Wrzesień 2021  »